radianco
14 دی 1401 - 12:30

طرح راهبردی گردشگری در استان بوشهر تدوین می‌شود

بوشهر- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر گفت: تدوین طرح راهبردی گردشگری در استان بوشهر به رشد بیشتر این صنعت کمک می‌کند.

به‌گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل سجادی‌منش صبح چهارشنبه در نشست با مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان بوشهر گفت: تدوین یک طرح راهبردی و آینده‌نگر لازمه رشد صنعت گردشگری است و این موضوع باید در اولویت قرار بگیرد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر افزود: ما به دنبال کیفیت بخشی به تأسیسات گردشگری هستیم و این موضوع می‌تواند به جذب گردشگر کمک کند و نقش شما به عنوان حلقه اتصال بسیار تأثیرگذار است.

وی ادامه داد: نگاه ما باید راهبردی باشد چرا که جوامع گردشگری مانند حلقه‌های زنجیر به یکدیگر متصل هستند و برای رشد و توسعه، این صنعت نیازمند تعامل، همیاری، همفکری و هم افزایی است.

سجادی‌منش با اشاره به اهمیت حضور دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران خاطرنشان کرد: ما به منظور تقویت کار شما در اجرا، در خصوص خرید تجهیزات تسهیلات تبصره ۱۸ را داریم که در این زمینه سقفی وجود ندارد و برای تثبیت اشتغال نیز تسهیلاتی با بهره مناسب و بازپرداخت مدت‌دار در نظر گرفته‌ایم که می‌تواند بخشی از مشکلات پیش‌روی را برطرف کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 954449